Tragiczny wypadek na DK10 w Śmiłowie: Dwa pojazdy zderzyły się czołowo
W ponury wieczór 13 lutego 2024 roku, droga krajowa nr 10 stała się sceną tragicznego zdarzenia. W okolicy miejscowości Śmiłowo doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, które niestety pochłonęło ludzkie życie i wstrząsnęło lokalną społecznością.
  1. 13 lutego na drodze krajowej nr 10 w okolicy Śmiłowa doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów.
  2. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP w Pile o 18:04.
  3. Na miejscu zdarzenia strażacy zabezpieczali teren i udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym.
  4. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa była prowadzona wobec jednej z poszkodowanych osób.
  5. Zespoły Ratownictwa Medycznego po przybyciu na miejsce stwierdziły zgon 40-letniej kobiety.
  6. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitali w Pile, Chodzieży i Bydgoszczy.
  7. W działaniach brało udział 20 strażaków z JRG PSP nr 1 i nr 2 w Pile, OSP Kaczory, a także Policja, Prokuratura i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
  8. W trakcie działań ratunkowych droga krajowa nr 10 była zamknięta, a policja kierowała ruchem przez objazdy.

Tragedia, która wydarzyła się na prostym odcinku drogi, przypomina o nieustającej potrzebie zachowania ostrożności na drogach. Akcja ratunkowa, choć przeprowadzona z wielkim profesjonalizmem, nie mogła odwrócić losów nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Ostateczne skutki wypadku są sercem łamiące: życie jednej osoby zostało stracone, a trzy inne osoby musiały zmierzyć się z konsekwencjami czołowego zderzenia.

Wspólnota lokalna stoi teraz w obliczu tragedii, która zmusza do refleksji nad własnym zachowaniem na drodze. Warto pamiętać, że za kierownicą nie jesteśmy sami i nasze decyzje mogą mieć nieodwracalne skutki. Droga krajowa nr 10, jak każda inna, wymaga od kierowców szczególnej uwagi i odpowiedzialności.

Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych i wsparciu ze strony lokalnych strażaków oraz policji, możliwe było zminimalizowanie dalszych skutków tego tragicznego zdarzenia. Jednakże pamięć o ofierze tego wypadku pozostanie przestrogą dla wszystkich podróżujących polskimi drogami.


Wg inf z: PSP w Pile