Narzędzia murarskie – co warto wiedzieć?

Podczas prac budowlanych zawsze trzeba przygotować oraz zaaplikować mieszankę cementową. Warto więc zaopatrzyć się w niezastąpione, ręczne akcesoria murarskie, która są postawą robót budowlanych i wykończeniowych. W sklepach Bricoman znajdziemy nie tylko wysokiej jakości narzędzia, ale również takie, które nie zawiodą nas podczas najbardziej wymagających zleceń. Przyjrzyjmy się zatem akcesoriom, które sprawdzą się szczególnie podczas prac, tynkarskich. Sprawdźmy również jak wybrać odpowiednie narzędzia do wykonania tego rodzaju prac.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia murarskie?

Zarówno narzędzi murarskich, jak i tynkarskich jest na rynku całe mnóstwo. Niełatwo więc będzie nam dokonać odpowiedniego wyboru. Warto więc przed wybraniem się na zakupy, zastanowić się, które narzędzia będą nam najbardziej potrzebne podczas wykonywanego zlecenia. Sprzęt o dość uniwersalnym zastosowaniu to między innymi szpachle oraz pace. Podczas prac tynkarskich i murarskich sprawdzą się także kielnie.

Mając już wybrane odpowiednie sprzętu tynkarskie, musimy rozważyć jego konkretny wariant. Pierwszym kryterium jest wybór rozmiaru narzędzia, który określa się na podstawie wielkości tynkowanej powierzchni. Podczas prac wykończeniowych sprawdzą się mniejsze szpachle. Akcesoria tynkarskie mogą różnić się także sposobem wykończenia. Najważniejszym kryterium jest jednak indywidualny wybór materiału wykonania uchwytu, kolorystyka czy też sposób jego wykończenia.

Jakie narzędzia murarskie przydadzą się do wyrabiania zaprawy?

Zaprawa murarska to gotowa, sucha mieszanka, którą rozrabia się z wodą. Zdarzają się także osoby, choć rzadko, które wolą taką zaprawę wykonać samodzielnie z cementu, piasku i wody. Wtedy też niezbędnym narzędziem będzie sito budowlane, które służy do przesiewania piasku, by usunąć wszelkie nieczystości. Niezbędnym elementem będzie także kastra, czyli plastikowe, podłużne naczynie, w którym wyrabia się zaprawę murarską, a także przechowuje się ją na czas murowania. Umożliwia nam także przenoszenie jej z jednego miejsca na drugie.

Sprzęt do nanoszenia zaprawy – po jakie narzędzia sięgnąć?

Narzędzia murarskie do prac związanych z bloczkami, cegłami czy też pustakami przechodzą ewolucję. Oprócz popularnej kielni możemy spotkać się również z podajnikami oraz pistoletami murarskimi. W jakie narzędzia warto jeszcze się zaopatrzyć podczas prac związanych z naniesieniem zaprawy?

Kielnia trójkątna – służy do nanoszenia zaprawy. Najlepszym wyborem będzie kielnia zbudowana ze sprężystego i szlifowanego blatu stalowego oraz drewnianego uchwytu. Wygodniejszą alternatywą kielni trójkątnej jest trapezowa. Najtańszym wyborem będzie jednak kielnia zębata z zasobnikiem na zaprawę, dobierana do szerokości ściany.

Podajnik skrzynkowy – dobiera się go do grubości muru. Tak samo, jak kielnia zębata służy do nanoszenia zaprawy, z tym że mieści się w niej więcej zaprawy.

Pistolet murarski – służy do aplikacji pianki poliuretanowej, która znajduje się w doczepianej od spodu puszce. Dobrej jakości pistolet ma funkcję zaworu zwrotnego, który zapobiega wydostawaniu się pianki po puszczeniu spustu. Dysza pistoletu, inaczej zwana igłą, nie zapycha się schnącą pianą, dzięki odpowiedniej konstrukcji. Pistolet posiada dodatkowo pokrętło, którym możemy regulować strumień piany.

Szeroka oferta narzędzi murarskich dostępna jest na https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-murarskie