Eliminacje do XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego w Pile zakończone
W pilskiej Komendzie Powiatowej Policji odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizowali w konkurencjach teoretycznych i praktycznych, a także promowali bezpieczne zachowania na drodze.
  1. Eliminacje wojewódzkie w pilskiej Komendzie Powiatowej Policji.
  2. Udział 15 drużyn z różnych szkół ponadpodstawowych.
  3. Konkurencje teoretyczne i praktyczne.
  4. Zwycięska drużyna reprezentuje województwo w finale krajowym.

Podczas eliminacji do XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które miały miejsce w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa podnosili swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności motoryzacyjnych. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Tomasza Olczyka.

Turniej zorganizowany został przez Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Poznaniu, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Automobilklub Wielkopolski oraz Komendę Powiatową Policji w Pile. Głównym celem wydarzenia było propagowanie wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej oraz promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn, każda składająca się z trzech uczniów. Turniej rozpoczął się testem wiedzy, po którym uczestnicy przeszli do części praktycznej na terenie pilskiej jednostki. Wśród konkurencji znalazły się przygotowanie pojazdu do drogi, jazda samochodem z talerzem Stewarta oraz pokonywanie przeszkód motorowerem.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu. W klasyfikacji indywidualnej triumfował Kacper Pietrucha z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i przedstawicieli firm motoryzacyjnych, takich jak BMW Bońkowscy, Toyota Ukleja oraz Renault Pabich. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo wielkopolskie w finale krajowym. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.


KPP w Pile