Dzień Weterana: Hołd dla bohaterów misji pokojowych ONZ w Pile
W dniu dzisiejszym obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Weterana Działań poza Granicami Kraju oraz Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. To wyjątkowa okazja, by oddać hołd tym, którzy w poczuciu międzynarodowej solidarności niosą pokój i pomoc na całym świecie.
  1. Obchody Dnia Weterana i Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ
  2. Rola polskich żołnierzy w misjach międzynarodowych
  3. Koło nr 24 SKMP ONZ w Pile
  4. Podziękowania za służbę i poświęcenie

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla wszystkich, którzy angażują się w działania poza granicami naszego kraju. Obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Kraju oraz Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. To moment, by docenić bohaterów, którzy w imię międzynarodowej solidarności, niosą pokój, pomoc i bezpieczeństwo w obszarach dotkniętych wojną i nieszczęściem.

Polscy żołnierze, uczestniczący w różnych misjach sojuszniczych na całym świecie, przynoszą nie tylko prestiż, ale również wzmacniają pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. Ich działania są dowodem na to, że Polska aktywnie włącza się w globalne inicjatywy na rzecz pokoju i stabilności.

W naszym mieście działa Koło nr 24 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, które pielęgnuje tradycję i historię żołnierzy służących pod sztandarem ONZ. To właśnie członkowie tego koła, poprzez swoje zaangażowanie i poświęcenie, przypominają nam o znaczeniu misji pokojowych i humanitarnych.

Dzisiejsze święto to także czas, aby wyrazić wdzięczność wszystkim weteranom i uczestnikom misji pokojowych za ich pełną oddania służbę. Ich działania są nieocenione i zasługują na najwyższe uznanie. Dzięki nim świat staje się bezpieczniejszym miejscem, a wartości takie jak pokój i solidarność nabierają realnego znaczenia.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Pile