SPS BoxPro Volley Mistrzyniami Wielkopolski 3. Ligi Kobiet Wielki sukces siatkarek, sztabu i kibiców SPS BoxPro Volley Piła. W finale trzeciej ligi wielkopolskiej kobiet dwukrotnie pokonały drużynę Sparty Złotów i tym samym uzyskały przepustki do kolejnej fazy zmagań. Na wysokości zadania stanęli także kibice, którzy szczelnie wypełnili halę Zespołu Szkół Gastronomicznych i głośnym dopingiem prowadzili siatkarki do sukcesu.
 
Pilanki do finałowego spotkania rewanżowego przystępowały w stosunkowo komfortowej sytuacji, dzięki zwycięstwu 3:1 w meczu wyjazdowym. W rewanżu potrzebowały więc wygrania dwóch setów, by uzyskać tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Niemniej przeciwniczki nie miały zamiaru łatwo składać broni, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile mieli okazję obejrzeć świetne widowisko.
 
Koniec końców pilanki wygrały również i to spotkanie pokonując Spartę Złotów 3:2. Tym samym to SPS BoxPro Volley Piła uzyskał awans do kolejnych rund zmagań o awans do drugiej ligi. Pilanki w turnieju półfinałowym zmierzą się z czołowymi zespołami w województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.
 
- To wspaniałe osiągnięcie, które wymagało ciężkiej pracy, zaangażowania i determinacji. Jesteście niesamowite! Gratulacje dla zawodniczek, trenerów i całego sztabu szkoleniowego za wspaniałą pracę i wytrwałość w dążeniu do celu. Życzę Wam dalszych sukcesów i nieustającego podnoszenia swojego poziomu – pogratulował starosta pilski Eligiusz Komarowski.