Grad medali dla klubów z Piły w Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie W Powiatowej Hali przy Pola w Pile w niedzielę zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie. Świetnie spisali  się zawodnicy rodzimych klubów Sporty Walki Piła oraz WKS Sokół. Medali nie zabrakło.
 
To był niezwykły turniej, który przyciągnął zawodników z całego regionu i fanów sportu. W mistrzostwach walczyli bokserzy i bokserki w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie 163 zawodników. Wszyscy wykazali się determinacją i zaangażowaniem, co czyniło każdy pojedynek ciekawym widowiskiem.
 
- Zwycięstwo w takim turnieju nie przychodzi łatwo, ale na szczęście mieliśmy kilku zawodników, którzy byli w stanie pokonać wszystkich swoich przeciwników. Dla nich to była nie tylko wielka radość, ale również dowód na to, że ciężka praca i poświęcenie zawsze przynoszą efekty – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, który również miał okazję sędziować w tym turnieju.
 
Wśród zwycięzców i medalistów Mistrzostw Wielkopolski w Boksie byli zawodnicy naszych dwóch rodzimych klubów: Sporty Walki Piła i Sokół Piła.
 
Dla Sportów Walki Piła złote medale zdobyli: Vanessa Tetzlaff, Antonina Hader, Julia Kowalska, Adrian Drewnowski, Miłosz Bogucki i Oliver Chudzik; srebrne medale zdobyli: Anita Leniec, Nikola Nabelska, Krystian Siek; brązowe medale wywalczyli: Jakub Gruntkowski, Jakub Gazda i Szymon Ładny.
 
WKS Sokół zdobył z kolei 12 medali.
Złote medale wywalczyli: Etyk Ghazaryan, Przemysław Pawlik, Natalia Koronka, Wojtek Markowski, srebrne medale zdobyli: Nel Towalewska, Adrian Kitowicz. Oliwier Ziarek, a brązowe medale: Piotr Wojciechowski, Adam Sroczyński, Agata Jagiełła i Kacper Pazdej.
 
- Gratuluję. To pokazuje, jak wielki jest potencjał sportowy Powiatu Pilskiego. Mam nadzieję i mocno trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia - sędziom, trenerom, wolontariuszom i wszystkim pracownikom, którzy zadbali o to, żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem – dodaje starosta.
 
Zawodnikom podczas mistrzostw pogratulował również Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, który w niedzielę był z wizytą w Pile.