Porównywarka OC - poznaj jej największe zalety

Różnica w cenie polisy o identycznym zakresie ochrony może w wielu przypadkach sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców sięga po popularne narzędzia online, które pozwalają znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę. Popularnością cieszy się zwłaszcza porównywarka OC, która pozwala w wygodny i szybki sposób zestawić ze sobą polisy od różnych ubezpieczalni. Dlaczego warto z niej korzystać? Jakie są jej największe zalety? Podpowiadamy.

Czym jest porównywarka OC?

Porównywarka OC pozwala zarówno wyliczyć indywidualną stawkę polisy, jak i porównać oferty cenowe z różnych ubezpieczalni. Aby z niej skorzystać należy wprowadzić odpowiednie informacje do poszczególnych miejsc w dostępnym tam formularzu. Wymagane są dane dotyczące między innymi marki oraz modelu auta, jego przebiegu oraz pojemności silnika. Następnie konieczne jest podane informacji o kierowcy. Te czynności zajmują najczęściej zaledwie kilka minut. Po chwili można uzyskać szczegółowy ranking najtańszych OC.

Oszczędność pieniędzy z porównywarką OC

Korzystając z porównywarki OC można liczyć na duże oszczędności. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje inne zmienne przy wyliczaniu stawki. Niektóre przywiązują większą wagę do wypracowanych zniżek za bezwypadkową jazdę, a jeszcze inne premiują w dużym stopniu niską pojemność silnika w samochodzie. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, należy skorzystać z porównywarki. Każda polisa OC posiada ten sam zakres ochrony, więc wielu kierowców wychodzi ze słusznego założenia, że nie ma sensu przepłacać. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i z prawnego punktu widzenia istotne jest jego posiadanie, a nie to w jakiej firmie go nabyliśmy.

Największy wybór ofert z porównywarką OC

Korzystając z porównywarki OC uzyskujemy dostęp do bardzo szerokiego grona firm, które mają w swojej ofercie tą samą polisę. Co ciekawe, cena tego samego produktu ubezpieczeniowego może się różnić w zależności od miejsca w którym dokonujemy wyliczeń. Cena można być więc różna u pośrednika, inna na stronie internetowej agencji, a w porównywarce otrzymać możemy jeszcze inną stawkę. Jednak tylko za jej pośrednictwem otrzymujemy dostęp do najszerszej możliwej oferty.

Istotną zaletą jest także to, że ceny wszystkich polis w porównywarce OC są na dany moment aktualne i uwzględniają bieżące promocje i rabaty. Można także natychmiastowo dokonać zakupu wybranej oferty. W tym celu wystarczy kliknąć dostępny tam link i zapłacić online. Potwierdzenie otrzymujemy na adres e-mail.