Rodzinne pikniki w Wyrzysku i Kijaszkowie W minioną niedzielę odbyły się pikniki rodzinne w Wyrzysku i Kijaszkowie z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zorganizowne przy wsparciu Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile. Oba wydarzenia były niezwykle udane.
 
Piknik w Wyrzysku odbył się w pięknie odnowionym parku szpitala w Wyrzysku. Zorganizowało go Stowarzyszenie na Rzecz Szpitala Powiatowego w Wyrzysku oraz szpital. W wydarzeniu wzięły udział dzieci pracowników lecznicy oraz z przedszkola w Wyrzysku. Było niezwykle kolorowo, jedną z atrakcji był festiwal kolorów, nie brakowało animatorów zabaw, a także pokazów reanimacji z udziałem ratowników. Do tego gry, zabawy przy muzyce i oczywiście dmuchane zamki i przysmaki z grilla. Uczestników pikniku odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
- To był radosny piknik w pięknym otoczeniu przyrody. Bawiły się dzieci i rodzice – podsumowuje radna Iwona Schulz.

W Kijaszkowie odbł się z kolei festyn z okazji Dnia Dziecka, w którego organizację zaangażowali się druhowie z OSP Kijakszkowo i firma Hjort Knudsen.
Atrakcji dla dzieci i dorosłych również nie brakowało. Były gry i zabawy sportowe, pokaz motocykli, dmuchane zamki, trampoliny, gra planszowa. Uczestników także  odwiedził starosta Eligiusz Komarowski oraz Ewa Ramusiewicz, radna Rady Powiatu w Pile. Piknik odbył się przy wsparciu Gminy Wysoka i Powiatu Pilskiego.