Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Z wizytą w firmie Polster w Pile W ramach nawiązania współpracy Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile z firmą Polster, producentem minibusów na podwoziach Mercedes-Benz Sprinter i Iveco Daily oraz ich zabudową na potrzeby klienta, Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Piotr Halama odwiedzili tę uznaną na rynku pilską firmę.

Proces produkcyjny przedstawił Jacek Kuczyński, prezes firmy.   
- To imponujące przedsiębiorstwo otworzyło się na szkołę prowadzoną przez Powiat Pilski. Duże wrażenie zrobił na mnie zakład produkcyjny, który miałem okazję zwiedzić. Dziękuję za miłe przyjęcie – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Jeszcze w tym roku szkolnym w Zespole Szkół przy Teatralnej na potrzeby rynku pracy uruchomiony będzie nowy kierunek, na którym uczniowie będą kształcić się w zawodzie tapicera. To doskonała propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy niebawem będą decydować o wyborze szkoły średniej.       

Tapicer to jeden z podstawowych zawodów w przemyśle meblarskim, który w powiecie pilskim dobrze się rozwija i jest zapotrzebowanie na fachowców w tej branży. Zajmuje się obróbką tapicerską elementów mebli, foteli siedzeń, zarówno wyposażenia domowego, jak również środków transportu.

Współpraca w tym zakresie Szkoły przy Teatralnej z renomowaną firmą zapewni uczniom wysoki poziom kształcenia w tym zawodzie.
Podpisanie umowy jest planowane jeszcze w maju.  
______________
Firma POLSTER została założona w 1990 roku. Działalność rozpoczęli od wykonywania tapicerki do autobusów. Dzisiaj głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja i zabudowa minibusów na podwoziach Mercedes-Benz Sprinter i Iveco Daily oraz autobusów, które mogą pomieścić do 24 osób. Produkowane są również pojazdy do przewozu mniejszej ilości osób w kategoriach: TAXI i VIP, a także pojazdy na specjalnie zamówienia, jak gastronomiczne, czy techniczne. W firmie rozpoczęto także produkcję pojazdów typu KAMPER.