Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Garaże drewniane od Eko Architektura - wytrzymałość na lata

O korzyściach płynących z inwestycji w postaci drewnianych budynków wiadomo od lat, jednak wciąż duża część osób decyduje się na betonowe budownictwo. Dzieje się tak najczęściej, ze względu na błędne wrażenie co do tego, że drewno nie może być tak wytrzymałe jak beton. Nie jest to jednak prawdą, gdyż konstrukcje z tego materiału w wykonaniu firmy Eko Architektura, to gwarancja stabilności i długowieczności. Szerzej o działalności przedsiębiorstwa, w wywiadzie z dyrektorem Przemysławem Balcewiczem.

Widać wyraźnie rosnące zainteresowanie konstrukcjami drewnianymi. Czy można powiązać tę zależność z licznymi projektami Eko Architektura?

Priorytetem dla naszej firmy jest zapewnienie konstrukcji najwyższej jakości, a możliwość taką oferuję tylko jeden materiał - drewno. Niektórzy mogliby się zdziwić, bo przecież beton jest stosunkowo wytrzymały. Tak, jednak nie oferuje on oczekiwanej przez nas jakości i nie posiada właściwości, którymi cechuje się drewno. Zwłaszcza drewno o odpowiedniej wilgotności, które odpowiednio dopasowywane i zabezpieczane przez naszych doświadczonych fachowców może zapewnić ogromną wytrzymałość nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Śnieg, deszcz czy nawet grad, to wszystko błahostka, kiedy zdecydowaliśmy się na garaże drewniane, altanę czy nawet całoroczny dom z drewna. Nie wspominając już nawet o bardzo korzystnej izolacji termicznej, która dzięki rozwojowi technologii pozwala na utrzymanie odpowiednie warunków termalnych w pomieszczeniu.

Czy wybór drewna to postawienie głównie na wytrzymałość budynku? Niech Pan opowie nieco więcej o warunkach panujących w tego typu konstrukcji

Solidny materiał to oczywiście bardzo duży plus, jakim cechują się nasze projekty, jednak nie jest to jedynym plusem drewnianej inwestycji. W pomieszczeniu nie tylko panuje bardzo korzystna temperatura, ale również odpowiednia wilgotność, jak i brak substancji szkodliwych. Przebywając w pomieszczeniu z surowca naturalnego, nie tylko zrelaksujemy się i wypoczniemy, ale doprowadzimy do pewnego rodzaju kuracji. Nie jest to zależne, czy zdecydujemy się na projekt domu letniskowego, całorocznego czy na garaże drewniane. Drewno działa na nas prozdrowotnie, pozwala oczyścić nasze płuca i ciało z toksyn. Nie pozwala także na rozwinięcie się żadnych drobnoustrojów, a także ogranicza przedostawaniu się pyłków i innych alergenów do pomieszczenia, co jest bardzo istotne w przypadku osób z taką przypadłością. Drewno to również ekologia, gdyż surowiec ten jest odnawialny i w procesie produkcji nie zanieczyszczamy planety. Na tym materiale, po prostu każdy korzysta.

Nie można się nie zgodzić co do jakości i korzyści, jakie oferuje nam drewniana architektura. Jak w takim razie przebiega konstrukcja takiego domu lub garażu?

Przede wszystkim proces nie jest długi, a przy tym również prosty i przejrzysty. Eko Architektura w swojej ofercie posiada gotowe projekty, które można przewieźć i postawić w bardzo szybkim czasie. Jednak również konstrukcje na zamówienie lub z dużą ilością zmian dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, wykonujemy błyskawicznie. Bardzo duża część odbiorców decyduje się również na postawienie budynku samodzielnie, co jest możliwe dzięki dostosowaniu wagi poszczególnych elementów, jak również szczegółowo opracowanej instrukcji, w której nie sposób się zgubić. Sam proces, od pierwszego kontaktu z klientem do postawienia drewnianej konstrukcji można opisać w kilku krokach:

  • kontakt przez stronę internetową, e-mailowy lub telefoniczny z Eko Architektura
  • wybór projektu, jego wycena i ustalenie terminu dostawy
  • nasi specjaliści stawiają budynek, lub pomagają w razie zdecydowania się na samodzielność

Tak naprawdę ciężko dodać coś więcej, gdyż jak już wspomniałem czas realizacji jest naprawdę krótki. Oczywiście zawsze dostosujemy projekt nawet w trakcie jego wykonywania, gdyż przede wszystkim zależy nam na pełnym zadowoleniu z naszych usług i radości naszego klienta przez lata.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports