Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

"Wielkanocne Pisanki" to świąteczna akcja profilaktyczna, która została przeprowadzona na ulicach Piły. Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej oraz piesi i rowerzyści otrzymali od policjantów świąteczne upominki oraz elementy odblaskowe. Wspólnie romzawialiśmy o bezpieczeństwie.

Inicjatywa organizatorów ma na celu utrwalenie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg możemy zrobić  w tej dziedzinie poprzez prawidłowe i rozważne działanie. Organizatorzy akcji rozdawali również prezenty wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wśród nich znalazły się elementy odblaskowe oraz słodkie czekoladowe zające.

Termin przeprowadzenia akcji został wybrany celowo. Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety proporcjonalnie do zwiększającej się w tych dniach ilości samochodów rośnie również ilość popełnianych przez kierowców wykroczeń. Należą do nich przede wszystkim nadmierna prędkość czy nieprzestrzeganie znaków drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyjątkowo szczególną rozwagę... Pamiętajmy na drodze o wzajemnym szacunku oraz zdrowym rozsądku. Pamiętajmy, że prędkość zabija, a więc warto zdecydowanie zwolnić i dojechać bezpiecznie do celu – apeluje asp. sztab. Marek Pływaczyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile.


 

Podkom. Żaneta Kowalska