relacja z koncertu i pokazu multimedialnego w strefie rekreacji przy Starostwie Powiatowym w Pile Koncert Stanisława Soyki i pokaz multimedialny na ekranie wodnym w nowej strefie rekreacji nad rzeką przy budynku Starostwa Powiatowego w Pile był wyjątkowym wydarzeniem, na które tłumnie przybyli mieszkańcy. Publiczność zasiadała po obu stronach rzeki, na leżakach, krzesłach, kocach.

Recital Stanisława Soyki, popularnego wokalisty, instrumentalisty i kompozytora odbył się pod hasłem: „Tak się u nas życie dopełnia/ tak się u nas dopełnia świat" w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin noblistki Wisławy Szymborskiej. Dostarczył on mnóstwo wrażeń, a wykonawca znakomicie nawiązał kontakt z publicznością, który tak popularne przeboje jak „Cud Niepamięci”, czy „Tolerancja” zaśpiewał razem z nią. Bisów nie zabrakło, a Stanisław Soyka został nagrodzony brawami na stojąco.  

Po koncercie natomiast odbył się niezwykle widowiskowy pokaz muzyczno-wizualny na ekranie wodnym, na rzece. Pojawiły się na nim m.in. wyklejanki, które wyszły spod ręki noblistki. Motywem przewodnim były ulubione przez poetkę koty. Tłem wydarzenia był utwór pt. „Nic dwa razy” w wykonaniu zespołu Maanam i muzyka Tomasza Stańko z projektu muzycznego „Wisława”. Publiczność była oczarowana.    

- To był koncertowy debiut naszej „strefy rekreacji i kultury”, którą stworzyliśmy specjalnie dla mieszkańców, udostępniając dla nich teren przy budynku Starostwa Powiatowego w Pile. Przez lata była tu betonoza, nic się nie działo. Uznaliśmy jednak, że trzeba to zmienić. Dzisiaj, widząc jak wspaniałe mogą odbywać się tu wydarzenia kulturalne, jak duże jest nimi zainteresowanie mieszkańców, okazało się, że był to doskonały pomysł, a plenerowa nowa strefa rekreacji do takich wydarzeń nadaje się idealnie  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Oba wydarzenia zrealizowano w ramach projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile im. Pantaleona Szumana w Pile, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

Na tym nie koniec. Już 22 września w strefie rekreacji przy budynku Starostwa Powiatowego w Pile odbędą się koncerty Mieczysława Szcześniaka i Joanny Gajdy z dziećmi oraz wokalistki jazzowej Doroty Miśkiewicz. Wstęp wolny. Zapraszamy.