Dofinansowanie od Wojewody Wielkopolskiego na modernizację drogi Ruda-Glesno wynosi 80 procent inwestycji Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile podpisali umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim dotyczącą przekazania 4 mln 550 340 zł dofinansowania na modernizację drogi Ruda-Glesno.

- Powiat Pilski skutecznie sięga po pieniądze na modernizację dróg z wielu programów rządowych, który przeznacza ogromne środki na poprawę bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym – mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.

Droga Ruda-Glesno to ważny odcinek obwodnicy północnej powiatu pilskiego. Jej przebudowa obejmuje poszerzenie jezdni, budowę nowej nawierzchni, chodników w miejscowości Bagdad oraz zatok autobusowych. Wartość prac to ponad 5,8 mln, dofinansowanie wynosi 80 procent. Pozyskane środki pochodzą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace już się zaczęły. Wykonawcą zadania jest firma Redon z Nakła nad Notecią, z którą w marcu władze Powiatu podpisały już umowę na jego realizację.

Przypomnijmy, że na wielu innych drogach powiatowych w gminach toczą się prace modernizacyjne dzięki pozyskaniu w ubiegłym roku przez Powiat Pilski 15 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Inwestycje te obejmują około 20 km dróg. Ponadto trwa budowa 5 - kilometrowej ścieżki rowerowej Ujście – Byszki oraz drogi Nowy Dwór – Leżenica, na która pozyskano  2 mln 940 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.