Czy klocki LEGO to zabawa dla dorosłych?

Jak zrealizować swoje marzenia o ogrodzie z drzewkami bonsai, gdy nie ma się czasu na ich pielęgnację? Albo o kolekcji kultowych samochodów, w dodatku własnoręcznie zmontowanych? Czy fani znanych serii filmowych mogą stworzyć zbiory figurek i dioram ze scenami z filmów tak, by wyglądały one estetycznie i zachwycały nie tylko miłośników kina? Projektanci LEGO postanowili spełnić te marzenia, projektując zestawy specjalnie przeznaczone dla dorosłych.

Czy układanie klocków to wyłącznie dziecięca zabawa?

Nie od dziś wiadomo, że układanie klocków lego od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na skupienie i koncentrację, małą motorykę, rozwija logiczne myślenie oraz kreatywność. Budowanie daje satysfakcję i poczucie sprawczości, a przez to - znacząco podwyższa pewność siebie. Podobnie jest w życiu dorosłym.

Klocki LEGO dla dorosłych pozwalają na oderwanie od codzienności, realizację swoich zainteresowań w bezpieczny, czysty sposób, nawet gdy w mieszkaniu nie ma zbyt dużo miejsca. Wyższy, niż w przypadku dziecięcych klocków, stopień trudności, oraz tematyka skierowana dla starszych odbiorców sprawiają, że wybrany zestaw LEGO dostarczy długie godziny przyjemności i relaksu, a na koniec - pełne zadowolenie z wykonanej pracy.

Jakie klocki LEGO dla dorosłych wybrać?

LEGO dla dorosłych oznaczone są najczęściej kategorią 18+. Oznacza to stopień trudności, ale również bardziej złożoną i poważną tematykę. Nie jest to jednak wiążące. Wielu dorosłych zachwyci się Boildem Bugatti lub Porshe z formuły E proponowanymi od lat 9, natomiast nastoletni fani Marvela nie powinni mieć problemów ze złożeniem słynnej Rękawicy Nieskończoności. Dlatego wybierając klocki LEGO, na przykład na prezent dla dorosłej osoby, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zainteresowania obdarowywanego. Zwłaszcza że różnorodność asortymentu pozwala na znalezienie wymarzonego zestawu praktycznie dla każdego.

Oprócz kolekcjonerskiej serii Technic poświęconej pojazdom (niektóre z możliwością zdalnego poruszania), można wybierać spośród zestawów: od znanych budynków, których szczegółowość zachwyciłaby niejednego architekta, poprzez kolekcje botaniczne, niezwykle efektownie prezentujące się na komodzie lub parapecie, po fanowskie artefakty znanych, kultowych i współczesnych filmów: Gwiezdnych wojen, Władcy Pierścieni, czy Harry'ego Pottera.

LEGO - klocki dla dużych i małych

Lego to klocki dla wszystkich. Dzieci i dorośli na całym świecie układają je zarówno w samotności, jak i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Niektórzy kolekcjonują złożone zestawy LEGO, eksponując je na półkach lub w specjalnie przystosowanych witrynach. Inni - po ułożeniu burzą je, próbując następnie własnej kreatywności i tworząc nowe konstrukcje. Każdemu jednak klocki LEGO dostarczają wiele radości i spełnienia, bez względu na to, czy ma lat 5, czy 95.