Jak ubezpieczyć samochód i nie przepłacić?

Ubezpieczenie samochodu to kwestia kluczowa, by móc bardziej komfortowo jeździć po polskich drogach. W Polsce prawo wymusza na posiadaczach pojazdu wykupienie obowiązkowej polisy OC. Dodatkowo możliwe jest również skorzystanie z dodatkowych polis, które chronić będą bezpośrednio nasz pojazd. Jak kupić polisę w dobrej cenie?

Co warto wiedzieć o polisach komunikacyjnych?

Polisy dedykowane posiadaczom samochodów to zarówno polisy obowiązkowe (OC), jak i nieobowiązkowe (AC, Assistance). Polisa OC jest obowiązkowa dla posiadaczy samochodu, ma ona w założeniu chronić interesy innych użytkowników drogi. Brak polisy OC sprawia, że sprawca kolizji czy wypadku z własnej kieszeni zapłaci za wszelkie, wyrządzone szkody. Polisa OC jest ważna rok – warto pamiętać, by zachować jej ciągłość – w ten sposób unikniemy kar finansowych. Chcąc chronić nowy czy kilkuletni samochód, warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie AC. Autocasco to popularna opcja, w przypadku której wysokość składki zależy od zakresu ubezpieczenia. Im szerszy zakres – tym wyższa składka. AC chroni zarówno przed aktami wandalizmu, jak i kolizjami czy też kradzieżą. Ubezpieczenie OC/AC zakupić można zarówno w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i przez Internet.

Kup ubezpieczenie bez wychodzenia z domu!

Czy możliwe jest zakupienie ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu? Zdecydowanie tak – umożliwi to kalkulator OC/AC, który w kilka sekund wskaże najlepsze oferty ubezpieczeniowe, dopasowane do naszych potrzeb. Jak działa kalkulator? Wystarczy wpisać dwie informacje – datę urodzenia posiadacza pojazdu oraz numery rejestracyjne. Pozostałe dane system ściągnie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. To wygodne i bezpieczne narzędzie – dawniej kalkulatory wymuszały wpisywanie wiele wrażliwych danych, w tym numer PESEL, które mogły stać się ofiarą cyberprzestępców. Dzisiaj korzystanie z takich rozwiązań jest bardzo bezpieczne i pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.