14 września bieżącego roku odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Pile debata społeczna poświęcona kwestiom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kaczory. Dzięki uprzejmości pani Sołtys Doroty Hutek spotkanie odbyło się w sali wiejskiej w Rzadkowie.

W debacie udział wzięli: pani Sołtys Dorota Hutek, Komendant Powiatowy Policji w Pile podinsp. Marcin Kowalski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Latosiński, Kierownik Posterunku Policji w Kaczorach asp. Jakub Gniot, Dzielnicowy sierż. szt. Piotr Starzomski, policjanci pilskiej jednostki oraz mieszkańcy Rzadkowa i okolic.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów, szczególnie w kontekście ruchu drogowego oraz oszustw popełnianych na ich szkodę. Funkcjonariusze przybliżyli najczęstsze metody, które stosują przestępcy żeby wejść w posiadanie zebranych przez nas oszczędności. Przekazali wskazówki jak skutecznie chronić swoje oszczędności i co zrobić w momencie, kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustami.

Policjanci omówili także kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz przekazali uczestnikom spotkania materiały profilaktyczne i odblaski. Funkcjonariusze przedstawili również narzędzia takie jak Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po części prelekcyjnej był również czas na pytania oraz dyskusje na temat lokalnych potrzeb mieszkańców. Debata spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. 

st. sierż. Wojciech Zeszot