Piła przebiega zgodnie z planem " data-description="Remont drogi Zawada-Piła przebiega zgodnie z planem " data-gallery> Remont drogi Zawada-<a href=Piła przebiega zgodnie z planem " class="responsive resimg"> Prace przy modernizacji blisko 2 - kilometrowego odcinka na drodze powiatowej nr 1173P  Zawada- Piła są mocno zaawansowane.
Od 17 lutego do 2 marca  polegały na budowie systemów odwodnienia drogi. Wykonano łącznie 6 układów retencyjno-rozsączających, do których będą spływały wody opadowe i roztopowe.  
Równolegle ekipa budowlana w wielu miejscach kładzie chodnik, ustawia krawężniki i obrzeża.
- Zaawansowanie tych prac wynosi około 50 procent. Pogoda sprzyja, więc prowadzone są one zgodnie z planem – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Na początku marca ruszyły również prace ziemne związane z budową chodników, które będą pełniły funkcję peronów autobusowych.

Remont obejmie odcinek drogi od ul. Kamiennej w Pile w kierunku Zawady, do odcinka który został już przebudowany przez Powiat Pilski w latach 2016-2018, na terenie gminy Szydłowo. Droga będzie miała nową nawierzchnię i oznakowanie. W tzw. nowej Zawadzie, gdzie znajduje się duże osiedle mieszkaniowe powstaną chodniki, bezpieczne przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych.
Po wykonaniu remontu cały odcinek drogi powiatowej nr 1173P Zawada - Piła, na terenie gminy Szydłowo, będzie znacznie bezpieczniejszy dla mieszkańców, podniesie się również komfort jazdy kierowców.

Całkowity koszt remontu to 2,2 mln zł, a koniec prac zaplanowano na połowę czerwca tego roku.
REDON NAKŁO Spółka z o.o. z siedzibą w m. Nakło n./Not.
Inwestycję finansuje Powiat Pilski, a na to zadanie pozyskał 1,2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Koniec remontu planowany jest w połowie czerwca tego roku.

Co z remontem odcinka drogi na ul. Kamiennej znajdującej się w granicach Piły? Czytaj TUTAJ