Piła po raz szósty Mistrzem Polski" data-description="Dawid Siek z klub Sporty Walki Piła po raz szósty Mistrzem Polski" data-gallery> Dawid Siek z klub Sporty Walki <a href=Piła po raz szósty Mistrzem Polski" class="responsive resimg"> Czterech zawodników klubu Sporty Walki Piła wróciło z medalami zawodów Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kick boxingu low kick odbywających się w Nowy Targu.
Dawid Siek stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii junior starszy w wadze do 71 kg.  To szósty turniej tej rangi z rzędu, z których Dawid wraca ze złotym medalem.
- W zeszłym roku też miałem złoto, ale w juniorach młodszych w 67kg. O moim zwycięstwie przesadziło przygotowanie fizyczne i kondycyjne. I oczywiście nastawienie do walki, miałem w końcu okazję się zrewanżować się bardzo dobremu koledze Tomkowi Lasocie za porażkę w pierwszej walce w K-1. Za 3 tygodnie chciałbym wystartować w MP właśnie w K-1 - przyznał Dawid Siek, medalista MŚJ i MEJ w low kicku i K-1.
Kategorię 54 kg junior starszy zdominowała dwójka pilskich kick boxerow. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale spotkali się Michał Haiwka oraz Piotr Woźniak. Ostatecznie złotym medalistą został Haiwka, a Woźniak został wicemistrzem kraju.
Brązowy medal w śród juniorek w swoim debiucie na imprezie tej rangi zdobyła Alicja Bartosińska.
Wyjazd na zawody wsparł Powiat Pilski, który wspiera także finansowo szkolenie młodych zawodników klubu.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.