Warunki zimowe, które od kilku dni nam towarzyszą wymagają od kierowców większej ostrożności i rozwagi. W ciągu ubiegłego tygodnia doszło do 3 wypadków oraz 30 kolizji. Apelujemy o ostrożność na drodze!

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu pilskiego policjanci odnotowali aż 33 zdarzenia drogowe. Doszło do 3 wypadków, w których 8 osób zostało rannych, a 1 zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Ponadto policjanci obsłużyli aż 30 kolizji.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza kiedy warunki pogodowe nie są sprzyjające. Zimowa aura będzie towarzyszyć nam coraz częściej, a co za tym idzie jezdnia może szybko zamarzać i być śliska. W takich sytuacjach za bezpieczeństwem przemawiać będzie przede wszystkim spokojna i rozważna jazda oraz stosowanie się do limitów prędkości.

Przypominamy również, że bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy mają opony, dlatego warto jest wymienić je na zimowe. Dzięki nim będziemy mogli zachować większą przyczepność w trudnych warunkach.

sierż. szt. Wojciech Zeszot