Dzisiaj w Centrum Profilaktyki i Aktywności Społecznej w Łobżenicy odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Pile. To już drugie spotkanie z mieszkańcami tego regionu, podczas którego rozmawialiśmy o bezpieczeństwie seniorów.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów, szczególnie w kontekście ruchu drogowego oraz oszustw popełnianych na ich szkodę. Funkcjonariusze przybliżyli najczęstsze metody, które stosują przestępcy żeby wejść w posiadanie zebranych przez nas oszczędności. Przekazali wskazówki jak skutecznie chronić swoje oszczędności i co zrobić w momencie, kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał przygotowane przez mundurowych broszury informacyjne.

Funkcjonariusze przedstawili również narzędzia takie jak Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po części prelekcyjnej był również czas na pytania oraz dyskusje na temat lokalnych potrzeb mieszkańców. Seniorzy chętnie podejmowali rozmowę z obecnym an spotkaniu Kierownikiem Posterunku Policji w Łobżenicy asp. szt. Marcinem Dębickim. Debata spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników.

st. sierż. Magdalena Mróz