Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Posterunku Policji w Ujściu odzyskali mienie pochodzące z kilku kradzieży, do których doszło na przełomie sierpnia i września br. Trzech mieszkańców powiatu pilskiego ukrywało ponad 240 kartonów ze skradzionymi produktami motoryzacyjnymi znanej marki na jednej z pilskich posesji. Wartość skradzionego mienia szacowana jest na kilkaset tysięcy złotych.

6 września br. do pilskiej jednostki wpłynęła informacja o kradzieży z włamaniem do magazynu na terenie miasta Ujście. Właściciel po miesięcznej nieobecności zauważył, że drzwi wejściowe są zamknięte inną kłódką niż tą którą zamykał je poprzednio. Jego obawy potwierdziły się kiedy zobaczył, że pomieszczenie, w którym składował kartony z różnego rodzaju bagażnikami samochodowymi na rowery było całkowicie puste.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz mundurowi z Posterunku Policji w Ujściu, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego oraz szereg wykonanych czynności doprowadziły do zatrzymania trzech podejrzanych osób. Byli to mężczyźni w wieku od 30 do 48 lat. Okazało się również, że sprawcy skradzione rzeczy przewozili i składowali w pojazdach na jednej z pilskich posesji.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli dwuosiową przyczepę oraz naczepę, w których znajdował się skradziony towar. Było to łącznie 241 kartonów z zawartością różnego rodzaju bagażników samochodowych na rowery oraz fotelików dziecięcych. Przestępcy byli już w trakcie pozyskiwania kupca na nabyty w nielegalny sposób towar. Ich plany pokrzyżowali jednak pilscy mundurowi.

Wartość skradzionego mienia sięga kilkuset tysięcy złotych. Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzut dokonanej wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem oraz zostali objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Magdalena Mróz