Dla przedsiębiorców: Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie...
Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile wspiera wszelkie działania, które mogą pomóc przedsiębiorcom z regionu pilskiego. Tym razem polecamy ciekawe spotkanie, które odbędzie się 3 października, w godz. 11.00 - 13.30 przy alei Niepodległości 80 w Pile w sali szkoleniowej firmy GRAPIL w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. 

Tematem spotkania będzie transgraniczny handel online, czyli cross border e-commerce -  obecnie bardzo aktualny. 

Swoją wiedzą jak skutecznie sprzedawać online na rynkach zagranicznych podzieli się ekspert Konrad Zach, który ma duże doświadczenie w zakresie pomocy firmom w budowaniu, optymalizowaniu i rozwijaniu internetowych kanałów sprzedaży B2C, B2B oraz marketplace. W programie m.in.: praktyczne case study, źródła inspiracji i przykłady popularnych platform marketplace z podziałem na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Szacuje się, że globalna sprzedaż na rynku e-commerce osiągnie 6,5 biliona dolarów w 2023 roku, co stanowi olbrzymi wzrost w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy to przekroczyła poziom 3,5 biliona dolarów. Na ten dynamiczny wzrost wyniku wpłynęła m.in. pandemia, która zmieniła oblicze zakupów w Internecie. Na przełomie 2020 i 2021 roku firma PayPal przebadała pod kątem zakupów w sieci 13 rynków (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Singapur, Chiny, Australia, Hongkong), a z przygotowanego raportu wynika, że klienci e-sklepów chętniej decydują się na zakupy online w innym kraju i wydają wtedy więcej niż osoby kupujące tylko w obrębie danego państwa.

Niestety polscy e-sprzedawcy są znikomo obecni na rynkach zagranicznych, mimo że jest to dużo łatwiejsza droga dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku w porównaniu z tradycyjnym handlem.

Sytuacja ta motywuje nas do promocji transgranicznej sprzedaży online w najnowszej edycji cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. Naszym celem jest przedstawienie szans, zachęcenie przedsiębiorców do e-ekspansji i dywersyfikacji kanałów sprzedaży.
Partnerem wydarzenia w Pile jest Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.
Zachęcamy do rejestracji! Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia poprzez stronę internetową, wystarczy kliknąć TUTAJ