Święto siatkówki w hali przy Pola. Polska pokonała Holandię  W Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile rozegrano dwa mecze reprezentacji U22 Polski i Holandii. To niecodzienne i historyczne wydarzenie sportowe połączono z wizytą Michała Kubiaka, wieloletniego zawodnika i kapitana Kadry Narodowej w siatkówce, z którą dwukrotnie zdobył tytuł Mistrzów Świata.
Od kilku dni w Pile odbywa się zgrupowanie Reprezentacji Polski U-22 przygotowującej się do Mistrzostw Europy. Kadra przeprowadza treningi na naszej nowoczesnej hali sportowej. Trenerem drużyny jest znany już mieszkańcom powiatu pilskiego wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy z 2009 roku Daniel Pliński.
- Jednym z elementów przygotowań były mecze towarzyskie z reprezentacją Holandii. Ku uciesze kibiców, a także członków obu drużyn były to mecze otwarte dla publiczności z uroczystą oprawą. Radość pilskich kibiców była tym większa, że nasza drużyna dwukrotnie pokonała rówieśników z Holandii 3:1. Cieszę się, że nasz nowy obiekt służy tak spektakularnym wydarzeniom, a kibice z Piły i regionu mogą być świadkami prawdziwych widowisk sportowych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

- Nasze zaproszenie na poniedziałkowy mecz przyjął były kapitan Reprezentacji Polski w Siatkówce, Michał Kubiak. W trakcie meczu utytułowanego zawodnika symbolicznie uhonorowaliśmy w uznaniu jego sukcesów w narodowych barwach, determinacji i sportowej postawy oraz wszelkich zasług na rzecz rozwoju sportu i wspierania dzieci i młodzieży – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  

Michał Kubiak cierpliwie i z klasą godną mistrza pozował do pamiątkowych fotografii z kibicami i rozdawał autografy. W hali przy Pola gościliśmy także aktualnych zawodników seniorskiej Reprezentacji Polski: Bartosza Bednorza, Karola Urbanowicza i Kamila Szymurę.
Takie wydarzenia jak minione możliwe są dzięki współpracy Powiatu Pilskiego z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, który pilski obiekt wpisał do kalendarza swoich imprez.