Dzieci bardzo licznie przybyły do Komisariatu Policji w Wyrzysku, w którym odbyły się "Warsztaty Bezpiecznego Ucznia". Policjanci dla tych wszystkich przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek, gry i zabawy edukacyjne z nagrodami. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za obecność!!!

Komisariat Policji w Wyrzysku odwiedzili niecodzienni goście. Chłopcy i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie, Osieku i Kosztowie wraz z nauczycielami przybyli na spotkanie punktualnie o godzinie 10.00. Wszystkich gości przywitał Komendant wyrzyskiego komisariatu kom. Marcin Towalewski, który podziękował za przybycie oraz zaprosił do aktywnego uczestnictwa w "Warsztatach Bezpiecznego Ucznia".

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat bezpiecznych zachowań podczas letnich zabaw na podwórku, postępowania z nieznajomymi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także hejtu w internecie. Policjanci podkreślili, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Podkreśliły też, że numer alarmowy nie służy do zabawy, ale by ratować ludzi.

Na wszystkie osoby, które w tym dniu odwiedziły siedzibę wyrzyskiego komisariatu czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Policjanci przygotowali wakacyjne konkursy i quizy związane z tematyką bezpieczeństwa. Najmłodsi otrzymali wiele upominków i nagród. Gościem specjalnym był sierż. Pyrek, który bawił się wspólnie z najmłodszymi.


Podkom. Żaneta Kowalska