Uwaga! Upał (komunikat RSO)

W Pile zapadły ustalenia, które wzmocnią OSP z całego powiatu

W Pile zapadły ustalenia, które wzmocnią OSP z całego powiatu

FOT. PSP w Pile

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile spotkali się przedstawiciele OSP, samorządów i kierownictwa straży. Rozmowy dotyczyły ochrony ludności, obrony cywilnej, finansowania jednostek oraz spraw operacyjnych i szkoleniowych.

22 czerwca 2026 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Pile odbyła się powiatowa odprawa operacyjno-szkoleniowa dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu pilskiego. W spotkaniu uczestniczyli między innymi starosta pilski Rafał Zdzierela, komendant powiatowy PSP w Pile bryg. Paweł Kamiński z zastępcą bryg. Michałem Warykaszem, a także przedstawiciele Piły, Wysokiej, Białośliwia, Ujścia i Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile.

Podczas odprawy omawiano organizację ochrony ludności i obrony cywilnej, finansowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz bieżące sprawy związane z ich działalnością operacyjną i szkoleniową. Jak podaje PSP, tego typu cykliczne spotkania mają poprawiać współpracę pomiędzy podmiotami i wzmacniać przygotowanie powiatu na zagrożenia zewnętrzne.

Z takiego spotkania wynika jedno - stawka jest większa niż bieżąca organizacja OSP. Chodzi o to, by jednostki z powiatu pilskiego były przygotowane, skoordynowane i gotowe do działania wtedy, gdy nie ma już czasu na poprawki.

na podstawie: PSP w Pile.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP w Pile). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.