Reprezentacja Polski U-18 pokonała Finlandię w Pile
W miniony weekend Powiatowa Hala Sportowa Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej gościła młodzieżowe reprezentacje Polski i Finlandii. Młodzi siatkarze zmierzyli się w dwóch emocjonujących meczach towarzyskich, które zakończyły się zwycięstwami naszych rodaków.
  1. Polska wygrała oba mecze z Finlandią.
  2. Spotkania odbyły się w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy.
  3. Hala przy Pola została wpisana w kalendarz imprez PZPS.
  4. Starosta pilskiego powiatu gratulował zawodnikom emocji sportowych.

W pierwszym meczu, który odbył się w piątek, reprezentacja Polski do lat 18 pewnie pokonała swoich rówieśników z Finlandii wynikiem 3:0. Kolejny dzień przyniósł nieco więcej emocji, gdyż Polska wygrała 3:1. Oba spotkania były częścią przygotowań do nadchodzących Mistrzostw Europy, co dodawało im dodatkowego znaczenia.

Starosta pilski, Rafał Zdzierela, osobiście pogratulował zawodnikom obu drużyn za sportową postawę i emocje, jakie dostarczyli kibicom. Jego obecność podkreśliła rangę wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Powiatowa Hala Sportowa przy ulicy Pola, która była gospodarzem tych spotkań, zyskała nowe możliwości. Dzięki wpisaniu jej do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej, będzie mogła regularnie gościć wydarzenia szkoleniowe i zgrupowania krajowe. Ponadto, hala jest częścią Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, co stwarza dodatkowe możliwości rozwoju dla młodych sportowców w regionie.


Opierając się na: Powiat Pilski