Kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich w Pile - 30 tys. zł w puli nagród
W nadchodzącą sobotę, 23 marca, miłośnicy kulinarnych doznań będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Sala sportowa Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile zamieni się w arenę rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie o godzinie 11:00 rozpocznie się Turniej Kulinarny o Puchar Starosty Pilskiego. Czy jest lepszy sposób na spędzenie weekendu niż uczta dla ducha i ciała, pełna lokalnych smaków i tradycji?
  1. Turniej Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się 23 marca o godz. 11:00 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile.
  2. Zawody zostaną zorganizowane o Puchar Starosty Pilskiego, Eligiusza Komarowskiego.
  3. Wydarzenie skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu pilskiego.
  4. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej puli 30 tys. zł oraz puchary.
  5. Zgłoszenia przyjmowane są przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiat Pilski.
Wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego, którzy cenią sobie tradycyjną kuchnię i lokalne przysmaki, zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Będzie to nie tylko okazja do podziwiania umiejętności kulinarnych uczestników, ale także moment, by zintegrować się z lokalną społecznością. Nie lada gratką będzie możliwość degustacji potraw, które na pewno zaspokoją nawet najbardziej wysublimowane gusta. Pula nagród, które czekają na najlepszych mistrzów kuchni, wynosi aż 30 tysięcy złotych, co dodatkowo podgrzewa atmosferę rywalizacji. Uczestnictwo w turnieju to również szansa na zdobycie prestiżowych pucharów, które staną się symbolem kulinarnego mistrzostwa. Organizatorzy przypominają, że zainteresowane Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać swoje udział w konkursie kontaktując się z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiatu Pilskiego. To wyjątkowa okazja, by zaprezentować tradycyjne receptury i nowoczesne interpretacje lokalnych dań na szerokim forum. Niech ten turniej stanie się świętem smaku, tradycji i wspólnoty. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego do wspólnego świętowania umiejętności kulinarnych, które są integralną częścią naszej lokalnej tożsamości.
Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Pile