Funkcjonariusze pilskiej drogówki przeprowadzili działania związane z kontrolą stanu trzeźwości kierowców poruszających się ulicami Piły. Mundurowi przebadali ponad 1600 kierujących. Aż 6 osób straciło uprawnienia za jazdę na tzw. podwójnym gazie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Dziś, w godzinach porannych funkcjonariusze w całej Polsce prowadzili akcję "trzeźwy poranek". Działania te skupione są przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa oraz eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne ryzyko dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. 

Od wczesnych godzin policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po ulicach Piły. Patrole znajdowały się w różnych częściach miasta, na mniej i bardziej uczęszczanych ulicach. Efektem tych działań było przeprowadzenie ponad 1600 badań oraz zatrzymanie 6 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod działaniem alkoholu. 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 45-letni pilanin, który prowadził swój pojazd mając w organizmie blisko promil alkoholu. Został on zatrzymany do kontroli na DW nr 188 łączącej Piłę oraz Złotów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 

Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przepisy kodeksu karnego przewidują karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym losie mężczyzny oraz pozostałych kierowców zadecyduje sąd. 

W dzisiejsze działania włączył się także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, którego przedstawiciel wspólnie z funkcjonariuszami uświadamiał kierowców jak wielkie ryzyko niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialną i zgodną z obowiązującymi przepisami jazdę. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może skutecznie pogorszyć zdolności każdego kierowcy. Jazda w stanie nietrzeźwości oprócz odpowiedzialności karnej może nieść za sobą o wiele bardziej tragiczne konsekwencje.

sierż. szt. Wojciech Zeszot