1 listopada, w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile nastąpi zmiana organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy szczegółowe zmiany i zasady obowiązujące w Dniu Wszystkich Świętych. Apelujemy także o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów przez podróżujących.

Zwracamy się zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Okres poprzedzający 1 listopada, jak i sam Dzień Wszystkich Świętych będzie cechować się dużym natężeniem ruchu. To ważne, aby nie tylko stosować się do obowiązujących przepisów, ale również zachowywać się odpowiedzialnie i przewidywać zachowania innych uczestników.

Zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile będą obowiązywać tylko 1 listopada. Mimo to funkcjonariusze w pozostałe dni będą obserwować natężenie ruchu, a w przypadku wystąpienia utrudnień – będą kierować ruchem w najbardziej newralgicznych miejscach. W tym momencie również apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń.

W Dzień Wszystkich Świętych, podobnie jak w latach ubiegłych, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Dojazd do cmentarza będzie możliwy z dwóch stron – od alei Poznańskiej oraz od strony obwodnicy przy ul. Przemysłowej. Należy jednak pamiętać, że zarówno na ulicy Motylewskiej, jak i Przemysłowej obowiązuje ruch jednostronny dla samochodów osobowych. Wyjątek stanowią autobusy komunikacji miejskiej, które na fragmencie ulicy Przemysłowej będą mogły kursować w obie strony. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą na bieżąco kierować pojazdy wyznaczonymi drogami i wskazywać dozwolone miejsca postoju.

Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnych przejazdów liniami specjalnymi pilskiej komunikacji miejskiej. To rozwiązanie pozwoli nie tylko bezpiecznie dotrzeć na teren cmentarza, ale również zaoszczędzić czas.

Poniżej prezentujemy dokładną mapę zmian obowiązujących w dniu 1 listopada:

Poniżej prezentujemy mapę bezpłatnych linii specjalnych obowiązujących w dniu 1 listopada:

sierż. szt. Wojciech Zeszot