relacja ze spotkania absolwentów Liceum Pedagogicznego w Trzciance Pełne wzruszeń i emocji spotkanie koleżeńskie 55 lat po maturze, absolwentów Liceum Pedagogicznego w Trzciance (1963 – 1968) w gościnnych progach Powiatowego Centrum ISKRA w Pile.

Spotkanie odbyło się w sobotnie przedpołudnie, właśnie w zmodernizowanym budynku Kina Iskra przy ul. Kilińskiego, gdzie absolwenci mogli obejrzeć zdjęcia i kroniki ze szkolnych lat, porozmawiać i powspominać dawne czasy przy kawie i słodkim poczęstunku.
- Kiedy wiosną tego roku zgłosił się do mnie pan Stanisław Biskupski z prośbą o wsparcie organizacji tego spotkania nie miałem żadnych wątpliwości, że warto pomóc. Zaproponowałem to miejsce, które dla wielu osób jest niezwykle sentymentalne. Jest także eleganckie i funkcjonalne i znakomicie nadaje się także na także spotkania – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Spotkanie, właśnie w Pile, miało być pewnego rodzaju hołdem oddanym wychowawcy tej klasy, panu Mieczysławowi Gumnemu, który niestety go nie doczekał. Zmarł w maju bieżącego roku.
- Podziwiam takich właśnie ludzi, którzy pielęgnują zawiązane w latach młodości znajomości i przyjaźnie, które często pozostają na całe życie. Również za to, że przez te wszystkie lata utrzymują ze sobą kontakt i się szanują. Osobiście, już niebawem sam będę miał okazję spotkać się z kolegami ze szkolnej ławki i nauczycielami, podczas zjazdu absolwentów z okazji 60-lecia Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, którego jestem absolwentem. Zjazd zaplanowano na 29 września bieżącego roku. Jestem pewien, że będzie niezwykły – dodaje starosta