Pilscy policjanci nagrali spot profilaktyczny, który przedstawia funkcjonariuszy podczas codziennych wyzwań. Ten krótki filmik pokazuje różnorodność zadań, a także stosunek policjantów do służby w Policji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji koniecznie przeczytaj ten artykuł.
W ramach promocji zawodu policjanta pilscy funkcjonariusze nakręcili spot, który pokazuje specyfikę pracy policjanta patrolowego, przewodnika psa służbowego, a także funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego. Dla wielu z nas poza pracą zawodową, służba w Policji jest okazją do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, co chcieliśmy ukazać.
Różnorodność wykonywanych przez nas zadań powoduje, że każdy dzień jest inny. Nie ma tu miejsca na nudę i monotonię. Dużą zaletą jest również stabilizacja finansowa i stałość zatrudnienia. Po Szkoleniu Zawodowym Podstawowym funkcjonariusz przed ukończeniem 26 roku życia otrzymuje uposażenia w kwocie ponad 4800 złotych, natomiast po ukończonym 26 roku życia ponad 4500 złotych. Dodatkowo policjanci mogą liczyć na wiele nagród i świadczeń, do których możemy zaliczyć m.in. nagrody motywacyjne, nagrodę roczną, mundurówkę, ekwiwalent za brak mieszkania, rekompensatę za dojazdy do służy, a także dopłatę do zakupu domu czy mieszkania.
Nie należy zapominać, że praca w Policji daje dużo satysfakcji, ze względu na pomoc niesioną drugiemu człowiekowi, co często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Kandydat do służby powinien spełniać następujące wymagania:
- posiadać polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię;
- nie może być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo bądź przestępstwo skarbowe;
- korzystać z pełni praw publicznych;
- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległej szczególnej dyscyplinie, której gotów jest się podporządkować;
- dać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Aby przystąpić do procesu rekrutacji należy złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Pile.
- od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30- 15:30 bezpośrednio osobie odpowiedzialnej za rekrutację
- całodobowo Oficerowi Dyżurnemu pilskiej jednostki.
Komplet dokumentów powinien zawierać:
- podanie o przyjęcie do służby;
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby część A i B;
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe -oryginały kandydat przedkłada do wglądu;
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby -oryginały kandydat przedkłada do wglądu;
- książeczka wojskowa lub zaświadczenie o stawieniu się na kwalifikację wojskową,jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową;
- kandydat w trakcie składania dokumentów winien posiadać ze sobą dowód osobisty.
Link do pobrania niezbędnych dokomentów:
LINK
Proces rekrutacji rozpoczyna się od chwili złożenia wymaganych dokumentów. Następnie kandydat przystępuje do testu wiedzy z zakresu funkcjonowania Policji oraz testu sprawności fizycznej. Pierwszy z nich ma charakter rankingowy, drugi natomiast selekcyjny i jest przeprowadzany w następujący sposób:
Kolejny etap to test psychologiczny, który za na celu ocenę predyspozycji intelektualnych i osobowościowych kandydata. Po pozytywnie zaliczonych etapach przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, której celem jest ocena i poznanie społecznych postaw wobec ludzi, motywacja do podjęcia służby w Policji, a także ocena umiejętności w zakresie skutecznego komunikowania się z innymi osobami i autoprezentacji. Ostatnia część rekrutacji polega na ustaleniu przez Komisję Lekarską zdolności fizycznej i psychicznej do służby kandydata.
Po zaliczeniu wszystkich etapów rekrutacji policjant zostaje skierowany na trwające 6,5 miesiąca Szkolenie Zawodowe Podstawowe w jednej ze Szkół Policji na terenie naszego kraju. W trakcie szkolenia funkcjonariusz ma zapewnione zakwaterowanie, a także wyżywienie. Dodatkowo otrzymuje uposażenie w kwocie ponad 3700 złotych przed ukończeniem 26 roku życia oraz ponad 3600 złotych po ukończeniu 26 roku życia.
W roku 2023 Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:
• 5 maja 2023 r.
• 3 lipca 2023 r.
• 23 sierpnia 2023 r.
• 27 października 2023 r.
• 28 grudnia 2023 r.
Zachęcamy do skorzystania z infolinii Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00:
- tel. 609 602 257
- e-mail.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.