Ósmoklasiści walczą w konkursie biologiczno-chemicznym Po raz pierwszy w historii uczniowie klas ósmych szkół podstawowych leżących na terenie powiatu pilskiego walczą w Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym. Dziś odbył się kolejny etap zmagań.
 
Etap szkolny Powiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego odbył się 18 stycznia. Wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący aż 15 szkół leżących na terenie powiatu pilskiego. Dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile odbył się kolejny etap rywalizacji. Z arkuszem pytań zmagało się 40 uczniów.
 
Był to drugi etap zmagań. Trzeci i jednocześnie ostatni, a więc finałowy odbędzie się 6 czerwca, a jego gospodarzem ponownie będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Choć to pierwsza edycja wydarzenia, organizatorzy już zapowiadają, iż będzie ono cykliczne.  
 
Konkurs jest objęty Patronatem Starosty Pilskiego oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Celem konkursu jest popularyzacja zainteresowań biologią i chemią. Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych.