Podziękowania dla Wolontariuszy Serc ze szkół średnich  W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyło się III Powiatowe Forum Wolontariatu. Podczas uroczystej gali 31 uczniów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski otrzymało statuetkę Wolontariusz Serc za działalność w 2022 roku. 

Gala Wolontariatu była uroczystym podsumowaniem działalności uczniów – wolontariuszy ze wszystkich szkół z terenu powiatu pilskiego. Na co dzień  pomagają innym, angażują się w akcje charytatywne, organizują zbiórki dla osób potrzebujących, dla chorych dzieci, osób starszych i samotnych. Biorą np. udział w akcji Szlachetna Paczka, WOŚP, czy zbiórkach krwi. Pomagają także zwierzętom i zbierają pieniądze na zakup karmy.

Takich grup wolontariatu w szkołach nie brakuje. Forum było doskonałą okazją, aby im podziękować. Odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
- Jesteście wspaniali, macie ogromne i wrażliwe serce. Jesteście wzorem do naśladowania. To zaszczyt być tu dzisiaj z Wami. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za to, że nie przechodzicie obojętnie wobec krzywdy, cierpienia innych. Wasze życie już teraz jest przez to pełniejsze. Warto pomagać – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Galę uświetnił występ Pilski Teatr Tańca działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile.