Strażacy na medycznych manewrach Już po raz szósty strażacy z terenu powiatu pilskiego spotkali się na manewrach ratownictwa medycznego. Tym razem gospodarzem ćwiczeń była wieś Czajcze w gminie Wysoka. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.
- Zawsze z satysfakcją patronuję takim wydarzeniom i wspieram naszych strażaków zawodowych i ochotników, bo regularne ćwiczenia to niezbędny sprawdzian ich umiejętności. Cieszę się, że nasi strażacy nieustannie podnoszą swoje kompetencje, tak by mieszkańcy gmin powiatu pilskiego czuli się bezpiecznie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

W manewrach wzięło udział 20 drużyn OSP i PSP, a scenariusz ćwiczeń oparty był na rzeczywistych akcjach, z którymi w tym roku musieli się mierzyć strażacy z terenu powiatu pilskiego. Wykonywane zadania były na bieżąco skrupulatnie obserwowane i oceniane przez ratowników medycznych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.
Ćwiczeniom przyglądała się radna Rady Powiatu w Pile Ewa Ramusiewicz, która aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności i poprawy bezpieczeństwa w gminach powiatu pilskiego. Na miejscu nie mogło również zabraknąć komendanta powiatowego PSP w Pile bryg. Jarosława Kołaka, prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Pile Krzysztofa Fojta czy burmistrza miasta i gminy Wysoka Artura Kłysza.