Jak wybrać bramę segmentową?

Decydując się na zakup bramy segmentowej warto znać mechanizm jej działania. Zwrócić także uwagę na cechy, jakie powinien posiadać produkt wysokiej jakości. A przede wszystkim dopasować jej design do otoczenia, w jakim będzie się znajdowała. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiednią bramę segmentową.

Brama segmentowa dla wielu osób jest oczywistym wyborem. Pozwala na wykorzystanie przestrzeni w garażu oraz wokół niego bez konieczności pozostawiania miejsca na drzwi otwierane na boki. Mechanizm jej działania jest bardzo prosty. Zobacz bramy segmentowe Mysłowice. Brama segmentowa składa się z pięciu lub sześciu paneli połączonych ze sobą za pomocą zawiasów. Każdy z nich wypełniony jest wysokiej jakości pianką poliuretanową zapewniającą wysokie parametry przenikalności cieplnej. Z obu stron są obite blachą stalową ocynkowaną ogniowo i powleczoną poliestrem. To sprawia, że jest to produkt solidny, którego ruch możliwy jest dzięki specjalnym rolkom umieszczonym na każdym z paneli. Poruszają się one po prowadnicach zamontowanych z każdej strony wjazdu oraz na stropie pomieszczenia. W taki sposób brama umieszczona pod sufitem zajmuje od 15 do 35 centymetrów.

Pamiętaj także, że brama segmentowa zamontowana w Twoim garażu powinna pasować do pozostałych elementów oraz do otoczenia budynku. Klienci zdają sobie z tego sprawę, dlatego często wybierają bramę w odcieniach brązu o drewnopodobnej fakturze, która idealnie dopełnia styl klasyczny. Nowoczesne budynki o wiele lepiej prezentują się z bramami w odcieniach szarości lub antracytu.