Konkurs na nazwę Powiatowego Klubu Seniora
Powiat Pilski ogłasza konkurs, który obejmuje zaproponowanie nazwy własnej dla Klubu Seniora w Pile. 

Nazwa powinna spełniać następujące kryteria:
  1. może składać się maksymalnie z trzech wyrazów,
  2. powinna nawiązywać do charakteru Klubu,
  3. powinna być oryginalna i nigdy wcześniej niestosowana.
Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną propozycję nazwy.

Zgłoszenia na nazwę klubu można przesłać papierowo na adres Starostwa lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Konkurs Klub Seniora” na specjalnym formularzu w terminie od 10 do 19 kwietnia 2019 r.

Ocena nadesłanych propozycji do 25 kwietnia 2019 r.

Od 26 kwietnia 2019 r. do 5 maja 2019 r. trwać będzie głosowanie internautów przez profil Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego na portalu społecznościowym w formie ankiety.

Planowana data ogłoszenia wyników to 6 maja 2019 r.


Dla pomysłodawcy nazwy, która zostanie wybrana przez internautów, przewidziana jest  atrakcyjna nagroda rzeczowa.

Szczegóły, Regulamin Konkursu oraz wymagane załączniki są dostępne do pobrania w niniejszym wpisie. W przypadku pytań dotyczących konkursu zachęcamy do kontaktu z Przewodniczącym Komisji Konkursowej Panem Hubertem Adamczykiem pod nr tel. 67 210 93 04.

Klub seniora o zasięgu powiatowym.
Klub Seniora w Pile to jedno z kluczowych zadań projektu partnerskiego, zainicjowanego przez Powiat Pilski jeszcze w 2017r. Projekt pn. „Wsparcie dla osób starszych, niesamodzielnych, w tym niepełnosprawnych z terenu Powiatu Pilskiego” uzyskał dofinansowanie w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO), Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowa o dofinansowanie została zawarta w sierpniu 2018 r.
 
Powiat Pilski otrzymał środki na utworzenie klubu, w tym na remont i wyposażenie pomieszczeń oraz funkcjonowanie na czas realizacji projektu. Finalizowane są właśnie prace remontowe pomieszczeń przy ul. Wojska Polskiego 49 B o łącznej powierzchni 200 m2, w skład których wchodzi 6 pomieszczeń z przeznaczeniem na zajęcia, spotkania i warsztaty; kuchnia; dwie łazienki.

W systemie rotacyjnym z klubu będzie mogło korzystać nawet 40 osób, jednorazowo 20 osób, klub funkcjonować będzie 22 dni w  miesiącu, 8 h dziennie, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie to także w niektóre weekendy.  Prowadzone będą tam miedzy innymi zajęcia:

a)    zajęcia ruchowe/fizjoterapia,
b)    szkolenia edukacyjne (prelekcje, wykłady, spotkania np. z pierwszej pomocy, warsztaty prawne, kulinarne, rękodzielnicze),
c)    zajęcia z profilaktyki zdrowotnej (wg potrzeb: geriatra, pielęgniarka, diabetolog, ortopeda),
d)    działania kulturalno-oświatowe (m.in. prenumerata prasy, abonament RTV, wyjazdy do kina, teatru).

Obecnie trwa rekrutacja uczestników. Rekrutacja odbywa się będzie w trybie ciągłym i odpowiedzialne jest za nią Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile.

 
PLIKI DO POBRANIA

1000 Znaków do wykorzystania