Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - upamiętnijmy tragiczne losy
W 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, pamięć o ofiarach wciąż żywa w sercach Polaków!
Już 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który przypomina o tragicznych losach blisko 22 tysięcy polskich obywateli zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. To ważne wydarzenie skłania do refleksji nad historią i jej wpływem na współczesność.

Pamięć o ofiarach w Krakowie. Gdzie odbędą się uroczystości?

W Krakowie, w dniu 13 kwietnia, zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:00 przy Pomniku Ofiar Katynia na Cmentarzu Rakowickim. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć kwiaty oraz zapalić znicze, oddając hołd tym, którzy stracili życie w wyniku brutalnych represji. Warto zaznaczyć, że wśród zamordowanych byli nie tylko żołnierze, ale także przedstawiciele różnych zawodów, tworzący elitę narodu.

Dlaczego pamiętamy o Zbrodni Katyńskiej? Znaczenie historyczne i społeczne

Zbrodnia Katyńska to nie tylko mroczny epizod w historii Polski, ale także symbol walki o prawdę i sprawiedliwość. Przez wiele lat temat ten był tabu, a prawda o zbrodni była skrzętnie ukrywana przez władze ZSRR. Dopiero po 1990 roku zaczęto publicznie mówić o tej tragedii. W 2007 roku Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, co podkreśla znaczenie tego wydarzenia dla narodowej tożsamości. Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to doskonała okazja do refleksji nad historią oraz do wspólnego działania na rzecz pamięci o tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krakowa do udziału w uroczystościach i do wspólnego upamiętnienia ofiar tej tragicznej zbrodni.
Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Pile