W okresie Wszystkich Świętych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pile podjęli intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Długi weekend, sprzyjający wyjazdom, wiązał się z wzmożoną kontrolą kierowców oraz monitorowaniem sytuacji na drogach.
Statystyki akcji „Znicz” – co udało się osiągnąć?
Bezpieczeństwo na drogach – wspólna odpowiedzialność
Apele o odpowiedzialność na drodze
Statystyki akcji „Znicz” – co udało się osiągnąć?
W ramach akcji „Znicz”, która trwała od 31 października do 4 listopada, mundurowi przeprowadzili ponad 360 kontroli drogowych, w wyniku których ujawniono 215 wykroczeń. To nie tylko liczby, ale dowód na to, że na drogach wciąż są kierowcy, którzy lekceważą przepisy. Aż 141 z tych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, co stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie niepokojące są dane dotyczące przejść dla pieszych, gdzie 46 wykroczeń miało miejsce w ich obrębie.
Bezpieczeństwo na drogach – wspólna odpowiedzialność
Podczas długiego weekendu, policjanci cyklicznie kontrolowali również stan trzeźwości kierowców. W sumie przeprowadzono ponad 2900 badań, co pozwoliło na wyeliminowanie 4 nietrzeźwych kierowców. Najbardziej niechlubnym przypadkiem okazał się 64-letni mężczyzna, który drugiego listopada prowadził samochód mając w organizmie blisko promil alkoholu. Tego typu sytuacje pokazują, jak ważne jest odpowiedzialne podejście do kierowania pojazdem, nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.
Apele o odpowiedzialność na drodze
W świetle przedstawionych statystyk, policja apeluje do kierowców o większą rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każde złamanie prawa to nie tylko mandaty, ale przede wszystkim ryzyko dla życia i zdrowia. Warto pamiętać, że odpowiedzialna jazda to nie tylko obowiązek, ale także wyraz troski o siebie i innych. Bezpieczeństwo na drogach to wspólna sprawa, która wymaga zaangażowania każdego z nas.
Według informacji z: KPP w Pile