W ramach porozumienia i współpracy pomiędzy Akademią Nauk Stosowanych oraz Komendą Powiatową Policji w Pile, studenci kierunku "kryminalistyka z kryminologią" odwiedzili pilską jednostkę. Spotkanie było okazją do poznania służby w policji „od kuchni”, ale również zapoznania się z aktualnymi warunkami i zasadami rekrutacji.

Dziś, w godzinach porannych pilską jednostkę odwiedziło grono studentów pilskiej Akademii Nauk Stosowanych, którzy na co dzień kształcą się na kierunku "kryminalistyka z kryminologią". Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji dotyczącej funkcjonowania naszej komendy, a także przybliżenia procesu rekrutacji do służby w Policji. Po przedstawieniu aktualnych warunków jakie należy spełnić, aby móc starać się o status kandydata chętni uczestnicy otrzymali wzór wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

Spotkanie zakończyło się wycieczką po poszczególnych pomieszczeniach pilskiej jednostki. W ten sposób studenci poznali zadania wykonywane przez funkcjonariuszy na różnych stanowiskach. Ważnym elementem spotkania była również rozmowa z technikiem kryminalistyki, który opowiedział odwiedzającym o różnych metodach zabezpieczania śladów.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć studentów kierunku, który jest bardzo pokrewny z zadaniami wykonywanymi każdego dnia przez policjantów. Mamy nadzieję, że wizyta i przekazane informacje pokazały słuchaczom jak wygląda codzienna służba w Policji, a także zachęciły do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

st. sierż. Magdalena Mróz