relacja z rajdu rowerowego Bike Krajna W sobotę odbył się rajd rowerowy Bike Krajna. Rowerzyści ruszyli na malowniczy szlak krajeński.    
 

Rajd odbywał się w trzech powiatach: pilskim, sępolińskim i złotowskim, a rowerzyście mieli do wybory trzy trasy, od 50, 70 i 100 km.  Rajd odbywał się w trzech powiatach: pilskim, sępolińskim i złotowskim, a rowerzyście mieli do wybory trzy trasy, od 50, 70 i 100 km.  

W powiecie pilskim były dwa punkty startowe na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, gdzie rowerzystów przywitał Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz w Miasteczku Krajeńskim.  

Wszyscy uczestnicy rajdu z trzech powiatów spotkali się w Łobżenicy - Sercu Krajny - na wspólnym poczęstunku. Panowała świetna atmosfera, cykliści choć zmęczeni, byli szczęśliwi.
- Brawo za promowanie pięknej Krajny, w której promocję Powiat Pilski jest mocno zaangażowany w ramach Partnerstwo dla Rozwoju Krajny. Gratulacje dla uczestników i organizatorów - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Organizatorami rajdu były trzy Lokalne Grupy Działania, w powiecie pilskim - LGD Krajna nad Notecią, która Powiat Pilski wsparł w organizacji tego wydarzenia.