Gratulacje i życzenia dla sołtysów z gmin powiatu pilskiego Po raz drugi starosta pilski Eligiusz Komarowski zorganizował Powiatowy Dzień Sołtysa, aby pogratulować liderom lokalnych społeczności za ich pracę dla mieszkańców.

Powiatowy Dzień Sołtysa odbył się w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile. Przybyli nie tylko sołtysi ze wszystkich gmin powiatu pilskiego, ale również wójtowie i burmistrzowie, którzy także złożyli życzenia za okazji Dnia Sołtysa, który przypada co roku 11 marca.

Gratulacje złożyli również Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu, Emilia Załachowska, członek Zarządu i radna Rady Powiatu w Pile. Do życzeń dołączyli: Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu oraz radne Teresa Strzelecka, Iwona Schulz, Ewa Ramusiewicz i Monika Kubiak-Majewska.
- Niezmiernie miło jest się z Wami spotkać w tak licznym gronie. Bardzo doceniam Waszą pracę i dzisiaj jest ta chwila, aby Wam za nią podziękować. To Wy stykacie się bezpośrednio z mieszkańcami, z ich problemami i oczekiwaniami. Dbacie o rozwój swoich miejscowości, pozyskujecie środki na ciekawe inicjatywy, wydarzenia, współpracujecie z samorządami, różnymi instytucjami i stowarzyszeniami. Co najważniejsze jednak, cieszycie się ogromnym zaufaniem mieszkańców. Gratuluję i życzę Wam kolejnych sukcesów – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Warto dodać, że w gminach powiatu pilskiego funkcjonuje 111 sołectw, tylu też mamy sołtysów. Najwięcej sołectw, aż 23 jest w gminie Łobżenica. Z kolei na 111 sołtysów, te zaszczytne funkcje sprawuje 45 pań. Powiatowy Dzień Sołtysa, który odbył się 9 marca był również okazją do złożenia paniom sołtyskom życzeń z okazji Dnia Kobiet.
W imieniu sołtysów staroście pilskiemu za zorganizowanie uroczystego spotkania podziękowała Dorota Hutek, sołtys wsi Rzadkowo, w gminie Kaczory. Galę uświetniła swoim występem znakomita wokalistka Beata Spychalska.