Otwarta lekcja fizyki w centrum ISKRA W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile po raz pierwszy odbyła się otwarta lekcja fizyki dla uczniów z czterech klas i ze szkół średnich. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla uczniów i nauczycieli.

Zajęcia poprowadził nauczyciel fizyki Jakub Buda z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Zadanie z pewnością nie było łatwe, bo na sali zasiedli uczniowie czterech klas, w różnym wieku, o różnym poziomie wiedzy. Temat zajęć „Interdyscyplinarna natura fizyki” był jednak uniwersalny.

- Gratuluję dobrego pomysłu, takie spotkania z pewnością przełamują codzienne standardy nauczania, uatrakcyjniają naukę i pokazują, że może się ona odbywać także poza  murami szkoły - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

W lekcji udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół z Piły: W lekcji udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół z Piły: Zespołu Szkół przy Teatralnej, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych.