Wolontariuszki Fundacji VOX Animals u starosty z apelem o pomoc Starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego odwiedziły Anna Zdrenka, prezes Fundacji VOX Animals oraz wolontariuszka Fundacji Michalina Poklękowska, które z pełnym oddaniem i poświęceniem pomagają bezdomnym, porzuconym i rannym zwierzętom. Poprosiły starostę o pomoc w nagłośnieniu działań fundacji, aby jak najwięcej osób wsparło jej działania z pożytkiem dla zwierząt.     

Fundacja mieści się z sąsiedniej gminie Krajenka, w Śmiardowie Krajeńskim.
- Nie zmienia to faktu, że takie działania w ramach współpracy z Powiatem Złotowskim jak najbardziej wspieram i doceniam, a jako zwierzolub, który sam posiada koty w domu, mam do takich działań ogromny szacunek. A Fundacja VOX Animals i działające w niej osoby razem z Panią Prezes wykonują naprawdę dobrą,  ciężką i bezinteresowną pracę na terenie wielu gmin: Krajenki, Jastrowia, Złotowa, Tarnówki – mówi starosta Eligiusz Komarowski.   

Wolontariusze fundacji wyłapują bezdomne koty, by je wysterylizować i ograniczyć ich bezdomność. Przyjmują porzucone psy, koty, także chore, które leczą, a potem szukają dla nich domów, również tymczasowych, aby nie trafiły do schronisk. Wydają kotki i psy tylko gotowe do adopcji. Bywa, że do fundacji trafi bocian ze złamanym skrzydłem albo inny ptak i też otoczą je opieką.

Obecnie Fundacja ma pod opieką 8 psów (seniorów, które pewnie tu już zostaną do końca życia) i 11 kotów. Sytuacja zmienia się na bieżąco. Zwierzęta mieszkają w domu Pani Prezes, miejsce jest więc  ograniczone, dlatego ważna jest ich szybka adopcja, czy znajdowanie im domów tymczasowych. Anna Zdrenka działa także na rzecz pomocy właścicielom psów i kotów w ich sterylizacji i kastracji.  Pomaga przede wszystkim w zdobyciu środków, bo wielu właścicieli na to nie stać. Współpracuje z zaufanymi weterynarzami, gminami, obecnie z Fundacją Zwierz, która oferuje gminom połowę dopłat do zabiegów w wysokości 5 tys. zł.
   
Fundacja VOX Animals utrzymuje się datków miłośników zwierząt. Organizuje także licytacje, które prowadzi na specjalnej Grupie na FB na rzecz swoich podopiecznych. Ale funduszy i tak ciągle brakuje. Dlatego Panie zwróciły się do starosty o pomoc w popularyzacji ich działalności
- Im więcej z nas się o niej dowie, tym większą pomoc uzyskają zwierzęta. Dlatego w ich imieniu apeluję o wsparcie. Można przesłać karmę dla zwierząt, leki, wszystko czego potrzebują psy i koty do życia. Pamiętajmy, bezdomne psy i koty nie mają paszportów, ani dowodów osobistych i stałego miejsca zamieszkania. Wyrzucone na bruk mogą być wszędzie. Warto pomagać – podsumowuje starosta.   
Można także wpłacać pieniądze na konto fundacji. Szczegóły oraz dane Fundacji VOX Animals znajdują się na stronie fundacji na FB, wystarczy kliknąć TUTAJ