Oszustwa internetowe są jednymi z najczęściej popełnianych przestępstw w całej Polsce. Mimo wielu akcji informacyjnych przestępcom dalej udaje się okradać tysiące osób z ich oszczędności życia. Zachęcamy do obejrzenia ostatniego odcinka krótkiej filmowej serii, w której pokazujemy jak przestępcy pod legendą pracownika banku wchodzą w posiadanie wszystkich oszczędności.

Przestępcy coraz częściej podszywają się pod pracowników banków. Wykorzystując bramki internetowe dzwonią z takich numerów - jak te należące do prawdziwych infolinii. Pod pretekstem autoryzacji rzekomych przelewów lub ostatecznej akceptacji warunków kredytu wzbudzają strach i panikę u swoich ofiar. Dalsza rozmowa oraz instrukcje jakie podają dążą tylko i wyłącznie do przejęcia kontroli nad kontem bankowym.

PAMIĘTAJ, aby nigdy nie wykonywać poleceń usłyszanych w słuchawce. Każdą wątpliwą sytuację można rozwiązać osobiście w banku i to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie!

Spoty zostały opracowane w ramach działań profilaktycznych Komendy Powiatowej Policji w Pile. Udział w nich wzięli funkcjonariusze: asp. Marzena Stenka, mł. asp. Oskar Forecki, mł. asp. Marcin Klocek oraz st. sierż. Paweł Miler. Odpowiedzialnymi za scenariusz byli: asp. Olimpia Kubińska, sierż. Magdalena Mróz oraz st. sierż. Wojciech Zeszot. Zdjęcia i montaż filmów wykonał: st. sierż. Wojciech Zeszot.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować właścicielom lokali "Miś Bar" oraz "Planeta Cafe & Planeta Ciast" za udostępnienie klimatycznych miejsc do zrealizowania na