Piła: Warto posłuchać o diagnostyce i nowych metodach leczenia raka
Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski i Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, prof. dr hab. Julian Malicki, zapraszają na 18. Powiatową Konferencję Promocji Zdrowia Zdrowa kobieta, zdrowy mężczyzna, zdrowa rodzina.
Wydarzenie odbędzie się 9 marca. Relację na żywo będzie można oglądać online, od godz. 11.00., na:
**- fb/KomarowskiEligiusz
- na stronie
W konferencji wezmą udział specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu i Szpitala Specjalistycznego w Pile, którzy omówią zagadnienia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przedstawią skuteczne i obecnie stosowane metody oraz najnowsze technologie leczenia.
_- Celem naszych konferencji organizowanych z Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, jest popularyzacja zdrowia wśród mieszkańców gmin powiatu pilskiego oraz Wielkopolski i oswajanie z problemem chorób nowotworowych, które dotykają coraz więcej osób. Specjaliści przedstawią najnowsze i skuteczne technologie oraz trendy stosowane obecnie w leczeniu nowotworów oraz zasady organizacji leczenia. To ważne zagadnienie, bowiem w trudnym czasie pandemii wiele się zmieniło. Nam zależy, aby pacjenci gmin powiatu pilskiego i całej Wielkopolski dowiedzieli się jak to obecnie funkcjonuje. Rzetelne przekazywanie na bieżąco tej wiedzy jest bardzo ważne, bowiem choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas i naszych bliskich. Pamiętajmy, rak to nie wyrok, ważna jest profilaktyka, wczesne jego wykrycie, a metody leczenia są coraz skuteczniejsze. Dlatego zapraszam na to wydarzenie _ mówiEligiusz Komarowski, starosta pilski.
Konferencję poprowadzi dr n. med. Agnieszka Dyzmann Sroka z Wielkopolskieegi Centrum Onkologii w Poznaniu
Program konferencji:
1. Eligiusz Komarowski Starosta Pilski - otwarcie Konferencji i powitanie gości.
2. Prof. dr hab. Julian Malicki - Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii powitanie gości.
3. Prof. dr hab. Julian Malicki - Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii o wykład pt.: Organizacja świadczeń radioterapii w Wielkopolsce”.
4. Wojciech Szafrański, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile: Organizacja pracy szpitala w czasie pandemii”.
5. Lek. med. Piotr Martenka Kierownik Z-du Radioterapii IV w Filii WCO w Pile: Ośrodek Radioterapii w Pile zakres działalności i kierunki rozwoju”.
6. Dr n. med. Tomasz Szczęsny, Ordynator Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile:Wczesne wykrywanie raka płuca za pomocą badań przesiewowych szansą na ograniczenie epidemii zgonów nowotworowych po zakończeniu epidemii COVID 19”.
7. Lek. med. Marek Konkol - filia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile: Współczesna radioterapia w leczeniu raka płuca”.
8. Prof. dr hab n. med. Andrzej Marszałek Z-ca Dyrektora WCO ds. lecznictwa i równocześnie kierownika Projektu oraz dr n. med. Agnieszka Dyzmann-Sroka Kierownik Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów: Zapobieganie ciężkim zapaleniom płuc i powikłaniom pogrypowym u osób z chorobami nowotworowymi”.
9. Dyskusja i odpowiedzi na pytania.
10. Eligiusz Komarowski Starosta Pilski podsumowanie i zakończenie konferencji.
Starostwo Powiatowe w Pile,
powiat.pila.pl/bezpieczenstwo-i-ochrona-zdrowia/aktualnosci/4498,warto-posluchac-o-skutecznych-metodach-leczenia-nowotworow
Autor: krystian