Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków... Aż 8 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Apelujemy o zdrowy rozsądek!!!

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu łącznie ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Sześciu z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Volkswagen, 50-letni mieszkaniec gminy Ujście, który w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu!

Funkcjonariusze w ramach pełnionych służb zatrzymali także kierowcę Skody, który prowadził swój pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli blisko 30 porcji środków odurzających. Natomiast 32-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, bez uprawnień kierowcy to potencjalni zabójcy. Przypominamy, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…


podkom. Żaneta Kowalska