Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Mieszkanka Piły została oszukana na kwotę 2,5 tys. zł. Otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi kurierskie w wysokości 1,67 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po otrzymaniu kodu i jego zatwierdzeniu, okazało się, że kobieta padła ofiarą oszustów. Apelujemy o ostrożność!!!

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 40-letnia mieszkanka Piły i poinformowała, że została oszukana. Kobieta otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługę kurierską w wysokości 1,67 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po otrzymaniu kodu i zatwierdzeniu przelewu przez mieszkankę Piły, okazało się, że niestety padła ona ofiarą oszustów. Straciła 2,5 tys. zł.

Policjanci prowadzą postępowania w tego rodzaju sprawach i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 

Podkom. Żaneta Kowalska