Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Dzisiaj w sali konferencyjnej pilskiej komendy gościliśmy pedagogów i uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Na spotkaniu, które odbyło się w ramach promocji zawodu policjanta uczniowie mieli okazję obejrzeć krótkie filmy ukazujące pracę pilskich policjantów. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z młodymi ludźmi o ich dalszych planach na przyszłość. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki.

Dbanie o bezpieczeństwo oraz kształtowanie pozytywnych wzorców i postaw wśród pilskiej młodzieży to jeden z elementów profilaktyki społecznej prowadzonej przez pilską komendę. Przyjemnością było zorganizowanie na prośbę dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 12 spotkania dla uczniów klas ósmych na terenie KPP Piła.

Spotkanie rozpoczęto od wyświetlenia filmów ukazujących pracę funkcjonariuszy z pilskiej komendy przedstawionych m.in. na gali Bohaterowie 2018. Następnie Naczelnik Wydziału Ogólnego podinsp. Arkadiusz Pawlak omówił jak wygląda codzienna służba w policji, oraz przedstawił proces rekrutacji i zalety zawodu policjanta. O dojrzałości i dużej świadomości naszych gości świadczyły trudne i niezwykle ciekawe pytania jakie padały m.in. dotyczące prawa, finansów, środków przymusu bezpośredniego i umiejętności wymaganych od policjantów. Pomiędzy uczniami pojawiały się też spory i żywe dyskusje.

Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki podsumowując spotkanie przedstawił działania profilaktyczne prowadzone przez naszą jednostkę. Jednocześnie zwrócił się do młodzież z propozycją zrealizowania wspólnych przedsięwzięć:

"Policjant to jeden z nielicznych zawodów, dających niesamowitą satysfakcję z faktu i możliwości pomagania innym osobom. Jeżeli chcecie i lubicie pomagać społeczeństwu, zróbmy to razem.."

W ten sposób Pan Komendant osobiście zachęcił uczniów do stworzenia wspólnego projektu profilaktycznego na rzecz społeczeństwa powiatu pilskiego.


 

sierż. sztab. Jędrzej Panglisz