Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali skradzioną flagę Powstania Wielkopolskiego. Sprawca 23-letni mężczyzna ukradł ją kiedy wracał z kolegami z imprezy. Kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, w którym doszło do kradzieży. Mieszkaniec Piły za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym.

25 kwietnia br. kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, kiedy trzech mężczyzn spacerowało po Pile i w pewnym momencie jeden z nich ukradł flagę. O tym fakcie strażnik miejski poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi przeszukali pobliski teren, jednak nikogo już nie było.

Sprawą zajęli się pilscy kryminalni. Funkcjonariusze na podstawie nagrań z monitoringu oraz uzyskanych informacji ustalili, że sprawcą kradzieży flagi jest 23-letni mieszkaniec Piły. Kiedy kryminalni zapukali do mieszkania mężczyzny, ten natychmiast oświadczył policjantom, że ma w domu flagę, jednak nie pamięta okoliczności, w których ją zdobył. Mężczyzna przekazał policjantom, że był na imprezie z kolegami i wypili zdecydowanie za dużo alkoholu. Nie wiedział nawet jaka to jest flaga i przepraszał za swoje zachowanie.

Kryminalni zabezpieczyli natychmiast flagę Powstania Wielkopolskiego, którą w dniu 06 maja 2019 r. osobiście z pilskiej komendy odebrał Pan Jan Ryszard Garbarczyk – Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Pile. Pan Prezes podczas spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariuszem Wiśniewskim oraz policjantami nie krył wzruszenia. Przekazał, że w tym przypadku wartość nie ma żadnego znaczenia, ale to przede wszystkim symbol narodowy, który należy szanować.


 

Podkom. Żaneta Kowalska