Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali skradzioną flagę Powstania Wielkopolskiego. Sprawca 23-letni mężczyzna ukradł ją kiedy wracał z kolegami z imprezy. Kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, w którym doszło do kradzieży. Mieszkaniec Piły za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym.

25 kwietnia br. kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, kiedy trzech mężczyzn spacerowało po Pile i w pewnym momencie jeden z nich ukradł flagę. O tym fakcie strażnik miejski poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi przeszukali pobliski teren, jednak nikogo już nie było.

Sprawą zajęli się pilscy kryminalni. Funkcjonariusze na podstawie nagrań z monitoringu oraz uzyskanych informacji ustalili, że sprawcą kradzieży flagi jest 23-letni mieszkaniec Piły. Kiedy kryminalni zapukali do mieszkania mężczyzny, ten natychmiast oświadczył policjantom, że ma w domu flagę, jednak nie pamięta okoliczności, w których ją zdobył. Mężczyzna przekazał policjantom, że był na imprezie z kolegami i wypili zdecydowanie za dużo alkoholu. Nie wiedział nawet jaka to jest flaga i przepraszał za swoje zachowanie.

Kryminalni zabezpieczyli natychmiast flagę Powstania Wielkopolskiego, którą w dniu 06 maja 2019 r. osobiście z pilskiej komendy odebrał Pan Jan Ryszard Garbarczyk – Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Pile. Pan Prezes podczas spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariuszem Wiśniewskim oraz policjantami nie krył wzruszenia. Przekazał, że w tym przypadku wartość nie ma żadnego znaczenia, ale to przede wszystkim symbol narodowy, który należy szanować.


 

Podkom. Żaneta Kowalska


 


 


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.