Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zatrzymali prawa jazdy młodym kierowcom, którzy kierowali pijani swoimi samochodami i doprowadzili do zdarzenia drogowego. Przed nami długi weekend majowy. Wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze!!!

Mimo, że policjanci na bieżąco prowadzą różnego rodzaju przedsięwzięcia profilaktyczne oraz akcje informacyjno-prewencyjne, w dalszym ciągu na naszych drogach zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. 27 kwietnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zostali wezwani na ulicę Koszalińską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili mundurowi doszło tam do zderzenia pojazdu marki Peugeot Boxer, którym kierował 21-letni mieszkaniec Złotowa oraz samochodu marki Audi A3, kierowanym przez 22-letniego mieszkańca Piły. Podczas sprawdzenia kontroli trzeźwości okazało się, że kierowcy byli pijani. 21-latek w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu, a drugi kierowca ponad pół promila. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili natychmiast dokumenty uprawniające do kierowania. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed Sądem.

Apelujemy o zdrowy rozsądek!!! Zbliża się długi weekend majowy!!!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

Rok temu, w okresie weekendu majowego na wielkopolskich drogach doszło do 61 wypadków. 4 osoby w wyniku wypadków drogowych zginęły, a 75 osób zostało rannych. Przez zaledwie kilka dni w Wielkopolsce doszło do 532 kolizji drogowych. 127 osoby jechały samochodem będąc pod wpływem alkoholu.

Zakazy poruszania się pojazdów o d.m.c. pow. 12 ton:


 - 30.04.2019 r.     w godz. 18:00 – 22:00

- 01.05.2019 r.     w godz. 08:00 – 22:00

- 02.05.2019 r.     w godz. 18:00 – 22:00

- 03.05.2019 r.     w godz. 08:00 – 22:00

 

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.

W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy pokonać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji. Weźmy również poprawkę czasową na ewentualne korki oraz inne zdarzenia drogowe, by zdążyć na czas bez rozwijania nadmiernej prędkości. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do auta po spożyciu alkoholu. Jeśli nie mamy pewności co do naszego stanu trzeźwości, możemy bez problemu sprawdzić go w każdej jednostce Policji.


Podkom. Żaneta Kowalska/KWP